Конспект відкритого заняття Тема: Математична мандрівка до зимового лісу

 

Конспект відкритого заняття

Тема: Математична мандрівка до зимового лісу

Учасники: 4

Тривалість: 20хвилин

Форма проведення: онлайн

Підготувала : вихователь Мітітяк Ольга Анатоліївна

 

Мета: закріпити навички кількісної лічби в межах 5; формувати вміння розрізняти та називати площинні геометричні фігури; вчити дітей групувати предмети за двома ознаками (колір та величина);розвивати логічне мислення через розв’язання завдань на встановлення послідовності (логічні ряди); розвивати просторову орієнтацію (вгорі, між, під,за) стимулювати розвиток зорової пам'яті, уваги; виховувати емпатію, бажання допомагати іншим,  інтерес до інтелектуальних завдань у цифровому середовищі.

                                                    Хід заняття

1.Організаційний момент

Вихователь: Добрий день, малята! Сьогодні на вас чекає цікава подорож до зимового лісу. Але спочатку хочу дізнатися, якими ви хочете бути на занятті.

Інтелектуальна гра «Якщо хочеш…»

Вихователь:

–Якщо ви хочете бути добрими,погладьте себе по голівці.

–Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть руки вгору.

–Якщо ви хочете бути веселими, поплещіть у долоні.

Бачу,всі готові до подорожі!

 

2.Сюрпризний момент. Введення в сюжет

Вихователь: Сьогодні я знайшла на порозі лист. А дізнатися хто його надіслав зможемо тоді коли відгадаємо загадку.

Він – не лялька й не людина,

На снігу стояти звик.

В нього ніс – смачна морквина,

Хто це? Звісно, (сніговик)

 

     

Вихователь: Правильно! Це лист від сніговичка.

Сніговичок прийшов до нас сумний. Він розказав мені що йшов він лісом і з ним трапилась халепа! Сніговичок поспішав до нас на заняття  та перечепився через ялинку і його гудзики розкотилися по всьому зимовому лісі, а лісові мешканці їх знайшли та просять виконати завдання, щоб повернути їх.

Вирушаємо на допомогу? Щоб потрапити до лісу, нам треба промовити чарівні слова: «Навколо себе обернись, у зимовому лісі опинись!»

3. Основна частина

Завдання1: «Числовий місток»

Вихователь: Ой подивіться малята, що сталося!Хуртовина  налетіла й переплутала цифри на нашому шляху.
Щоб отримати гудзик і продовжити подорож, треба розставити цифри по порядку. Подивіться на екран.  Чи правильно розташовані цифри? Яка цифра має бути першою?
Яка цифра « найбільша»?
​Порахуйте від 1 до 5. А тепер – у зворотному порядку.

Молодці! Ми отримуємо перший ґудзик!

 

 Завдання 2 «Зайчикові запаси»

Вихователь:Малята, подивіться, хто це?  Це ж наш лісовий друг Зайчик. Ой, погляньте, що він тримає у лапках? Це ж ґудзик Сніговика! ​Зайчик каже, що віддасть цей ґудзик нам, але йому дуже потрібна допомога. Бачите, скільки моркви виросло на його зимовому городі? Вухань зовсім заплутався! Давайте допоможемо йому розібратися.

​Подивіться на кошики. Один — великий, а інший — маленький. ​А тепер подивіться на моркву. Тато-зайчик любить велику моркву. Давайте знайдемо її та "покладемо", тобто позначимо стрілочкою за допомогою олівця у великий кошик.

​А для маленьких зайченят ми зберемо та позначимо стрілочкою маленьку моркву у маленький кошик.

Які ж ви помічники! Зайчик дуже вдячний, тепер його родина буде ситою, і ґудзик він нам віддає. Ви справжні молодці!

Завдання 3: «Заплатки на рукавички»

Вихователь: Білочка знайшла гудзик, але дорогою зачепилася за гілочку й порвала свої рукавички. Як ви думаєте, що потрібно зробити, щоб білочка не замерзла? Правильно- відремонтувати рукавички. За нашу допомогу вона віддасть нам гудзик.  Подивіться уважно, на що вони схожі дірочки?               ( геометричні фігури)Давайте підберемо відповідні заплатки, щоб рукавички стали цілими.

Чудово! Білочка зігріла лапки й віддає нам ґудзик.

Фізкультхвилинка «Зимові розваги»

Вихователь: А тепер трішки відпочинемо.

Ми у ліс прийшли гуляти, (крокуємо на місці)

Стали сніжки ми ліпити. (імітація ліплення)

Вгору кинули одну, (дивляться вгору)

Потім вниз — і ще одну. (присідають)

Вправо-вліво повернулись, (повороти тулуба)

І Сніжкові усміхнулись!

Завдання 4: «Птахи на дереві»
 Вихователь:  Пташки літали лісом, знайшли загублений ґудзик і віддадуть його лише тоді, коли ми правильно визначимо, де сидить кожен птах.  Нам треба взяти знов олівчик, який знаходиться в лівому куту екрана.

Обведіть синичку яка сидить на верхівці дерева, снігура за деревом, снігура на дереві, обведи жовту пташку між деревами, обведи червону пташку під деревом.

Ви впоралися! Ще один ґудзик наш.

Завдання 5: «Снігові намиста»

Вихователь: Дві сестрички лисички вирішили зробити намисто. Давайте допоможемо їм розмістити намистинки на стрічки. І за це  вони нам віддадуть гудзик для сніговичка.

Нам треба продовжити логічний ряд за зразком: біла намистинка— синя намистинка — біла намистинка. Яка намистинка буде наступною?

Молодці! Ви допомогли лисичкам і отримали останній ґудзик.

 

Підсумок

Сніговик: Дякую, друзі! Ви зібрали всі гудзики! Ви дуже розумні та кмітливі.

Запитання:

-       Куди ми сьогодні мандрували?

-       Яке завдання від звірят було найскладнішим?

-       Кому ми допомогли найбільше?

Ви були справжніми помічниками. За це я передав вашим батькам «чарівні розмальовки»

Немає коментарів:

Дописати коментар